Zabiegi stomatologii estetycznej – który wybrać?

Wiele pacjentów marzy o pięknym i pełnym uśmiechu. Z tego powodu też stomatologia estetyczna jest coraz popularniejsza. Na terenie Garwolina, Łukowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Siedlca oraz Sokołowa Podlaskiego działają wysokiej jakości gabinety, które pozwolą spełniać marzenia oraz zadbać o zęby. Co należy wiedzieć odnośnie stomatologii estetycznej oraz na koniecznie co zwrócić uwagę?

Stomatologia estetyczna – czym jest?

Najważniejszym celem stomatologii estetycznej jest poprawa stanu zębów. Specjaliści odpowiadają zarówno za diagnostykę, jak i i rozwiązanie problemu przy wyborze najlepszej metody. Dzięki stomatologii estetycznej można cieszyć się pięknym, zdrowym i pełnym uśmiechem bez względu na stan rzeczywistego uzębienia. 

Kto decyduje się na stomatologie estetyczną?

Stomatologia estetyczna jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią swojego uzębienia lub mają z nim problemy. Rozwiązanie sprawdzi się również przy ubytkach oraz brakach w uzębieniu. Stomatologia estetyczna nadaje się dla każdego, kto marzy o poprawie swojego uśmiechu.

Rodzaje zabiegów stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna obejmuje mnóstwo różnych zabiegów. 

  • Licówki – to zabieg nakładania na zęby specjalnej warstwy przypominającej koronę. Zabieg wykorzystuje się by uzupełnić ubytki, a także przy przebarwieniach oraz nierównym kształcie uzębienia.
  • Implanty – to tytanowe śruby, które wstawiane są w miejscu braku zęba i umożliwiają zamontowanie korony imitującej naturalny ząb.
  • Endodoncja – inaczej nazywana jest też leczeniem kanałowym. Zapobiega wypadnięciu zęba dzięki wczesnemu pozbyciu się stanu zapalnemu.
  • Odbudowy kosmetyczne – pozwalają na pozbycie się ubytków zębów.
  • Wybielanie zębów – zabieg zmniejsza przebarwienia oraz przywraca biały kolor.

Czy warto wybrać medycynę estetyczną?

Wśród głównym zalet stomatologii estetycznej trzeba wyróżnić zniwelowanie kompleksów związanych z uśmiechem. Osoby po zabiegu odczuwają dyskomfortu podczas uśmiechania się, gdyż zęby są białe, równe i estetyczne. Dzięki wielu dostępnym zabiegom każdy dopasuje rozwiązanie dopasowane do swoich wymagań. 

Dobry gabinet – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze najlepszego gabinetu warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych aspektów. Dużą popularnością cieszy się klinika Dental House – stomatologia estetyczna na terenie Łukowa. Charakteryzuje się ona między innymi profesjonalnym podejściem do pacjenta, doświadczonymi lekarzami oraz najnowszej generacji wyposażeniem. Zdecydowanie atutem będzie również bogata oferta różnych zabiegów. Wieloletnia obecność na rynku oraz wielu zadowolonych klientów tylko potwierdzają, że warto wybrać Dental House.