Wybór firmy do zamontowania fotowoltaiki

Fotowoltaika jest coraz bardziej popularna. Nie ma w tym nic dziwnego – posiada szereg zalet, których przypisać nie można tradycyjnym sposobom pozyskiwania energii elektrycznej. Z uwagi na coraz większą popularność na rynku działa coraz więcej firm oferujących montaż paneli fotowoltaicznych. W związku z tym pojawia się pytanie co wziąć pod uwagę, wybierając firmę, aby postawić na tą naprawdę dobrą.

Jeśli mieszkasz w województwie Pomorskim – na pewno warto zainteresować się firmą Eco-synergia

Zastanawiając się nad wyborem firmy wykonującej montaż paneli fotowoltaicznych, należy pamiętać, że w dużej mierze to właśnie wybrana firma odpowiedzialna jest za sukces całej inwestycji. Bez wątpienia nie należy więc stawiać na pierwszą firmę, która wpadnie nam w oko. Powinna to być decyzja poprzedzona głęboką analizą.

Fotowoltaikę na obszarze Pomorskiego kładzie też Sollab

Czy firma posiada certyfikat potwierdzający kwalifikacje?

Jeszcze zanim podpiszemy umowę koniecznie trzeba zapytać czy firma, z którą chcemy rozpocząć współpracę posiada certyfikat będący potwierdzeniem kwalifikacji instalatorów OZE. Każdy z pracowników , którzy zatrudnieni są w firmie powinien bowiem przejść odpowiednie przeszkolenie w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznych. Dobrze jest dopytać czy firma ma swoich pracowników, czy bazuje na podwykonawcach, których jakość pracy nierzadko pozostawia wiele do życzenia. Należy też dowiedzieć się na jakich urządzeniach bazuje dana firma. Powinna ona sięgać po komponenty wyłącznie od znanych i rzetelnych producentów.

O co jeszcze warto zapytać?

Chcąc powierzyć montaż fotowoltaiki, koniecznie należy podczas rozmowy wstępnej zapytać o następujące kwestie:

  • projekt;
  • montaż;
  • obsługa;
  • gwarancja;
  • usuwanie ewentualnych awarii.

Firma, z usług której chcemy skorzystać powinna zapewniać wykonanie projektu. Nie brakuje firm wykonujących projekty absolutnie za darmo. Niektórzy mówią, aby porównać ze sobą projekty wykonane minimum przez dwie firmy, zwracając wyjątkową uwagę na moc , którą zaproponowano. Ustalić trzeba też szczegóły dotyczące montażu. Warto zapytać jak szybko firma montuje panele, a także jak długo trzeba czekać na rozpoczęcie prac. Trzeba przy tym pamiętać, że czasem opłaca się poczekać, jeśli firma jest naprawdę solidna i pracuje na wysokim poziomie. Fotowoltaika jest na ogół bezobsługowa. Warto jednak zapytać czy można liczyć na pomoc jeśli wystąpią jakieś problemy. Istotną kwestią jest również gwarancja. Zawsze trzeba upewnić się jaką gwarancję zapewnia firma montująca panele, a także co ona obejmuje. Wprawdzie instalacje fotowoltaiczne raczej się nie psują, ale zawsze warto mieć furtkę, jeśli coś jednak się wydarzy. Można dopytać również o dofinansowanie. Wiele firm proponuje pomoc w jego uzyskaniu, co znacznie obniża koszt wykonania instalacji.

Gdzie znaleźć firmę montującą panele słoneczne?

Znalezienie firmy oferującej montaż paneli słonecznych nie jest teraz problemem. Przykładem jest na przykład województwo pomorskie, w którym takich firm działa naprawdę wiele. Zawsze można posiłkować się Internetem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę „montaż paneli słonecznych”, aby szybko znaleźć firmę działającą na danym terenie.

Montaż paneli słonecznych trzeba powierzyć doświadczonej firmie świadczącej usługi na wysokim poziomie. Na szczęście aktualnie znalezienie takiej firmy nie jest trudne.