W jakiej sytuacji warto udać się do lekarza neurologa?

Neurolog zajmuje się przede wszystkim układem nerwowym; stosunkowo często jednak osoba, którą dręczą dolegliwości z tym powiązane nie do końca wie, kiedy trzeba udać się do tego lekarza, a kiedy do psychologa lub psychiatry. Rozwiejmy zatem wątpliwości, kiedy koniecznie należy zasięgnąć porady u neurologa.

Zwróć uwagę na te dolegliwości!

Przede wszystkim trzeba zacząć jednak od tego, że niezależnie jakie objawy dostrzegasz w związku z funkcjonowaniem twojego układu neurologicznego, bezzwłocznie powinieneś pójść na konsultację z lekarzem. Są to kwestie, których nie można w żaden sposób zaniedbywać – w innym przypadku może skończyć się to naprawdę tragicznie. 

Rzecz jasna trzeba powiedzieć przede wszystkim o nagłych przypadkach takich jak utrata świadomości, zaburzenia równowagi czy okropny ból głowy, który nie występował nigdy wcześniej. Podobnie sprawa wygląda chociażby z niedowładem kończyn. W takich wypadkach neurolog jest potrzeby do szybkiej interwencji.

Szukasz lekarza neurologa dla swojego dziecka w okolicach Poznania? Sprawdź koniecznie neurolog poznań.

Nie bagatelizuj żadnych oznak choroby!

Lekarz neurolog pomoże jednak również, gdy cierpimy na przewlekłe, choć nie aż tak drastyczne skutki problemów z funkcjonowaniem układu nerwowego. Chodzi chociażby o intensywne pogarszanie się pamięci, występowanie przewidzeń, zaburzenia orientacji i inne kwestie, którymi jesteśmy zaniepokojeni. Należy pamiętać, że profilaktyka jest niezwykle istotna, stąd też neurolog jest bardzo dobrym rozwiązaniem nawet wtedy, kiedy zaburzenia te nie przeszkadzają ci w codziennym życiu – pamiętaj, że mogą przekształcić się w coś znacznie gorszego. Nie należy bagatelizować jakichkolwiek dolegliwości tego typu.