Sklep ezoteryczny – co interesującego można w nim dostać?

CO TO JEST EZOTERYKA?

Ezoteryka coraz częściej gości w naszych życiach. Rozgłos zdobywają rozmaitego rodzaju ćwiczenia duchowe, medytacja, joga. Dużo ludzi sięga po rady ekspertów w celu doświadczenia głębokich doświadczeń duchowych. Powstają sklepy ezoteryczne. Czym właściwie jest ezoteryka, co kryje się pod tym terminem?

 Warto wyjść od tego, że jest to bardzo obfite zagadnienie, zawierające wiele podejść. Dużemu odsetkowi osób ezoteryka łączy się z magią. Na prawdę, ezoteryka to wiedza tajemna, dążenie do wyższego poziomu świadomości i lepszej poznania istniejącego  świata. Połączona jest z ideami mistycznymi.

Ludzie parające się ezoteryką korzystają z numerologii, astrologii albo psychologii, aby zgadywać przyszłość jak również zdobywać inspirację. Poza tym, często wykorzystuje się z zaklęć, wróżb czy rytuałów. Przyznaje się również określoną znaczenie liczbom, słowom lub przedmiotom. Ezoteryka poprzez swoje założenia skupia się na personalnym oświeceniu człowiekai. 

EZOTERYKA W ZNACZENIU TRADYCYJNYM

Osoby trudniące się aktywnościami ezoterycznymi przewijają się na świecie od wieków. Choćby w mitologii greckiej występowały wyrocznie. Wśród różnych cywilizacji od wieków istnieją szamani, wróżbici, magowie, uzdrowiciele. W polskiej kulturze można wskazać szeptuchy i szeptunów – znających w medycynie ludowej, umiejących rozumienia ludzkich przemyśleń. 

Przez wieki podejście do takich osób było różne – część używała z ich doświadczeń i brała na poważnie w każde słowo, dla pozostałych byli oni pospolitymi szarlatanami, działającymi w porozumieniu z szatanem. Znaki odprawiane przez ezoteryków kojarzyły się z mocami nieczystymi. Z powodu na spór z wierzeniami kościoła takie osoby bywali na wygnanie.  

Dziś ezoteryka interpretowana jest odmiennie. Wielu postrzega ją za warte zgłębienia fenomen. Ludzie przyglądają się w gwiazdy, rozmyślają, śledzą horoskopy. Każdy dąży do zdobyć prawdę na swój swoimi metodami

SKLEP EZOTERYCZNY – ZAINTERESOWANIE GENERUJE ZYSKI

Wzrost popytu zajęciami ezoterycznymi wywołał reakcję rynku. Razem z rosnącym zainteresowaniem na ezoteryczne artykuły i usługi, zaczęły powstawać sklepy ezoteryczne. Są one odpowiedzią na pragnienia klientów, którzy poprzez magiczne atrybuty, chcą intensyfikować przeżywane doświadczenia lub zatapiać się znacznie głębiej w swoich wewnętrznych doświadczeniach. 

SKLEP EZOTERYCZNY – CO W NIM JEST?

Należy spojrzeć się artykułom będących na stanie w sklepie ezoterycznym. Pomoże to zbliżyć się do odpowiedzi na pytanie – czy sklep ezoteryczny jest dla wszystkich?

Jednym z bazowych artykułów dostępnych w sklepie ezoterycznym są kadzidła. Aromat uwalniany przez kadzidło w procesie spalania ma oczyszczać atmosferę i uwalniać pokój, w którym jest rozpylany od ciemnych mocy. 

Następnym przedmiotem, który znajdziemy na półce  sklepu ezoterycznego są świeczki. Charakteryzują się one różnorodnością odcieni, wydzielanych aromatów i użytkowań. Ułatwiają wejść w dobry nastrój, przegonić złe moce, zwalczać napięcia. Świeczki używa się również do różnorodnych obrzędów lub masaży.

Często wybieranym artykułem są różnorakie magiczne minerały, którym daje się dane aury. Zdaniem ezoteryków wpływają one na nasze humor, wspierają w rozwiązywaniu problemów rodzinnych. Ametyst, agat czy onyks to minerały, które pomagają dochodzić do duchowej harmonii, siły do działania, czy dostatek.

Sklep ezoteryczny to też artykuły związane ze sportowym trybem życia – wegańskie kosmetyki, masażery do ciała, lampy solne. Jego asortyment tworzą wszelakie rzeczy: runy, karty, kule, łapacze snów, różdżki, wahadełka i wiele innych.

Zatem czy sklep ezoteryczny może być dla wszystkich? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej.