Polowanie zbiorowe – kto i na jakich zasadach je organizuje?

Nie da się ukryć, że każde polowanie może przysporzyć obecnym ciekawych przeżyć i doświadczeń. W jego trakcie można odczuć sporo emocji, niekiedy niezwykle sprzecznych, a także czystej adrenaliny. Zanim jednak ruszymy na polowanie, warto zapoznać się z paroma najważniejszymi wiadomościami i sugestiami w tej kwestii. 

Poznaj teorię

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów polowań jest polowania zbiorowe – Biuro Ponowa. Jest organizowane zwykle przez dzierżawcę lub zarządcę danego okręgu łowieckiego, a definicja mówi, że biorą udział w nim więcej niż dwie osoby – choć w przypadku łowów na zające, stwierdzenie “polowanie zbiorowe” jest słuszne dopiero wtedy, kiedy uczestniczy w nim więcej niż sześciu myśliwych. 

Najważniejsze zasady

Niezależnie jednak od konkretnych definicji, niektóre reguły są niezmienne. Przede wszystkim w polowaniu nie może wziąć udział żadna osoba, która nie ukończyła osiemnastego roku życia. Co więcej, uczestnik tego wydarzenia nie może być pod wpływem alkoholu lub nielegalnych substancji odurzających. Istnieje również wiele zasad związanych z tym, że nie można mieć naładowanej broni w czasie, w którym nie jesteśmy na stanowisku – innymi poradami na pewno podzielą się doświadczeni myśliwi tuż przed startem polowania.