Najpowszechniejsze metody pozbywania się owłosienia

Włoski na ludzkim ciele mają istotne zadanie – ochronę przed chłodem. Jednakże obecnie nie są one nam niezbędne, dlatego dużo osób decyduje się na ich usunięcie. Faktem jest, że pozbywanie się włosków jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych robionych zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Jak wiadomo już wiele wieków temu znane były ludzkości przeróżne metody usuwania włosków z ciała. Wykonywały je obie płcie. Obecnie panuje powszechne przekonanie, że pachy i nogi zadbanej kobiety muszą być nieskazitelnie gładkie. Dzisiejsze kobiety mogą stosować wiele metod usuwania owłosienia zarówno w domu, jak i u profesjonalistów. Które metody są najlepsze? Czy warto skorzystać z usług gabinetu kosmetycznego?

Wybór najlepszej metody pozbywania się niepotrzebnego owłosienia

Wybór sposobu usuwania owłosienia zależy tylko i wyłącznie od osobistych upodobań. Każda z metod zarówno ta wykorzystywana w salonie kosmetycznym, jak i w domu ma pewne wady i zalety. Oczywiście przed wykonaniem zabiegu trzeba zastanowić się nad występującymi alergiami, a także problemami skórnymi. Kiedy mamy najmniejsze wątpliwości, należy zasięgnąć rady profesjonalnej kosmetyczki. Usuwanie owłosienia w Toruniu można spotkać szeroką ofertę salonów kosmetycznych, gdzie każdy na pewno wybierze właściwą metodę dla siebie.

Jak usunąć zbędne owłosienie samodzielnie

Istnieje pare metod na usunięcie zbędnych włosków samodzielnie, do najistotniejszych z nich możemy zaliczyć:

Golenie maszynką

jest to chyba najpowszechniejsza metoda, nie wymagająca posiadania specjalistycznego sprzętu. Wystarczy maszynka i żel do golenia. Jest to również stosunkowo szybki sposób, aczkolwiek trzeba pamiętać, że może przyczyniać się do podrażnień, poza tym trzeba stosować go co 2 – 3 dni.

Kremy do depilacji

metoda ta wymaga użycia specjalnego kremu znajdującego się prawie w każdej drogerii. Jest ona stosunkowo łatwa, ale może wywoływać alergie czy podrażnienia skóry. Metoda ta nie należy do najtańszych – koszt jednej tubki kremu to ok. 30 zł.

Depilator elektryczny

jest to metoda, która daje długotrwałe efekty, jednakże jest wyjątkowo bolesna. Maszynka działa w prosty sposób – niewielkie pęsety łapią włoski i je po prostu wyrywają. Żeby metoda ta była skuteczna włoski muszą być odpowiednio długie, w innym wypadku będą nieuchwytne. 

Jak usunąć owłosienie w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym?

Gabinety kosmetyczne w Toruniu oferują wiele metod usuwania nadmiernego owłosienia, są to np.:

Wosk

skórę pokrywa się płynnym woskiem, który po wyschnięciu zrywany jest płynnym ruchem. Metoda ta z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest bardzo skuteczna. Jej skutki się nawet kilka tygodni. Trzeba pamiętać, że do zabiegu włoski muszą być odpowiednio długie. 

Pasta cukrowa

metoda trochę podobna to usuwania woskiem, ale trochę droższa. Mieszankaskładająca się z cukru, ziół i soku z cytryny nakładana jest na skórę, a po zaschnięciu zrywana sprawnym ruchem. Metoda ta jest mniej bolesna niż przy wosku, oraz włoski mogą być krótsze. 

Depilacja laserowa

jest to jedyna metoda, która usuwa owłosienie na stałe. Włosy naświetlane są odpowiednim laserem, który niszczy cebulkę włosa. Jest to bezpieczny sposób, który można stosować nawet w miejscach intymnych. Aby metoda ta była skuteczna trzeba zastosować ten zabieg kilkukrotnie. Warto wziąć pod uwagę, że nie każdy laser poradzi sobie z każdym kolorem włosa.