Kiedy i dlaczego przeprowadza się dezynsekcję?

Kiedy konieczne jest przeprowadzenie dezynsekcji? Dezynsekcja polega na zwalczaniu szkodników. Jeżeli więc w Twoim miejscu pracy pojawiły się prusaki czy też mrówki, to jest to idealny moment aby przenalizować czy dezynsekcja nie jest odpowiednim wyjściem.

Partnerem wpisu jest firma 24dezynsekcja.pl – specjaliści w kwestii dezynsekcji z Warszawy.

Którą metodę dezynsekcji wybrać?

Do najpopularniejszych z metod dezynsekcji należy oprysk, żelowanie i zamgławianie. W zależności od liczebności robaków i tego, które insekty przebywają w domu, fachowcy doradzą najskuteczniejszy sposób.

Metoda oprysku

Oprysk popularny jest przy dużym zagęszczeniu owadów. Spełnia swoje zadanie przy każdym typie robaka, jednak przeważnie używany jest do eliminowania karaczanów.

Dezynsekcja żelowa

Dezynsekcja żelowa jest coraz popularniejszą metodą. Spowodowane jest to dużą skutecznością i długim działaniem. Jest niegroźna i w trakcie jej wykorzystywania nie jest konieczne opuszczanie mieszkania. Żelowanie wykorzystywane jest przy zwalczaniu karaczanów i mrówek.

Zamgławianie

Dezynsekcja polegająca na zamgławianiu wykorzystywana jest raczej w dużych pomieszczeniach albo na świeżym powietrzu. Przykładem tego sposobu są coroczne opryski na meszki i komary. Jest to też podstawowy sposób na wyeliminowanie moli i pluskiew.

Metoda gazowania

Mniej popularne jest gazowanie. Wpływa na to fakt, że konieczne jest opuszczenie dezynsekowanych pomieszczeń przynajmniej na 7 dni. Ta metoda stosowana jest w dużych firmach i fabrykach, w których występuje dla przykładu mklik mączny lub rozkruszek.

Jak przygotować się na dezynsekcję mieszkania?

W zależności od tego jakie robaki zamieszkują nasze mieszkanie i jaką technikę dezynsekcji zastosujemy, nasze przyszykowanie lokalu do tego zabiegu będą się różniły. Przy każdej dezynsekcji jednak musisz opróżnić szafki, w których podejrzewasz, że zamieszkały szkodniki. Jeżeli podejrzewasz, że owady biegają w miejscach trudno dostępnych – przesuń szafy i inne przeszkody. Odłącz od prądu wszelkie urządzenia elektryczne. Schowaj też, albo zakryj wszystkie akcesoria, których używacie często. 
Kiedy przeprowadzane było zamgławianie albo oprysk – przewietrz pokoje, przemyj całkowicie wszelkie blaty i stoły, na których szykujesz posiłki, lub jesz.
Weź pod uwagę, że szkodników szybko przybywa i warto rozwiązać problem jak najszybciej. W Warszawie uzyskasz odpowiednie wsparcie w obszarze dezynsekcji.