Jakie są metody na wybielenie zębów?

Ze względów estetycznych zazwyczaj ludzie decydują się na wybielanie zębów co ułatwia nam stomatologia estetyczna w Łuków. Istnieje dużo technik wybielanie zębów. Jednakżę trzeba mieć w pamięci że nie u każdego naturalny kolor kości pozwoli nam osiągnąć wymarzony rezultat.

Zabiegi, które pozwalają na uzyskanie białych zębów to:

usuwanie kamienia nazębnego – pomimo, że nie jest to metoda wybielania, to poprawia wygląd zębów. Usuwanie kamienia polega na kilku zabiegach to znaczy skaling, piaskowanie oraz lakierowanie zębów.
metoda nakładkowa wybielania zębów – polega na nałożeniu na uzębienie specjalnych nakładek które są wypełnione żelem wybielającym. Powinno się je nosić przez kilka tygodni po kilka godzin dziennie.
wybielanie lampą – jest to bardzo szybki a także drogi sposób aby wybielić zęby. Zabieg ten nie dość, że jest bezbolesny, ale trwa także nieco ponad godzinę a efekty widoczne są od zaraz.
metoda walking bleaching – ta technika polega na powolnym wybielaniu wnętrza zębów, czerpie ona nadboran sodu i pozwala na pozbycie się przebarwień martwych zębów.
wybielanie termokatalityczne – to zabieg mocnego wybielania martwych zębów z użyciem ciepła.

Jak wybielić zęby domowymi sposobami?

Do wybielania zębów wykorzystuje się nadtlenek mocznika, nadtlenek wodoru oraz nadboran sodu. Zwykle nie znajdziemy ich w produktach z drogerii.Należy także stwierdzić że takimi preparatami nie osiągniemy takiego efektu jak w gabinecie stomatologicznym. Niemniej produkty, których można użyć aby w domu wybielić, to:
pasty do wybielania,
płyny do płukania jamy ustnej,
wybielające nici dentystyczne,
drogeryjne paski wybielające.

Nie tylko gotowe produkty działają, istnieją także stricte domowe sposoby na wybielanie zębów. Polegają one na szczotkowaniu zębów za pomocą sody oczyszczonej, kurkumą a także węglem aktywnym. Należy jednak aby praktykować te metody przez kilka miesięcy, aby uzyskać efekt. Dodatkowo wybielająco na zęby wpływa także stosowanie właściwych szczoteczek.