Jak przygotować dziecko na pójście do żłobka?

Twoje dziecko jest już zapisane do żłobka i zastanawiasz się jak dopiąć wszystko na ostatni guzik? A może dopiero planujesz zapisanie go i głowisz się czego jeszcze nie umie, z czym chyba sobie nie poradzi, a co przyjdzie mu naturalnie? Gdy do pierwszego dnia w żłobku jest kilka dni to niezaprzeczalnie nada się dla Ciebie zestawienie akcesoriów potrzebnych pierwszego dnia. Dobrze jest więc skupić się na skompletowaniu wszystkiego zawczasu i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę.

Dlaczego pozytywne nastawienie jest takie ważne?

Najważniejsze o co musisz zadbać przed wysłaniem dziecka do żłobka to pozytywna postawa. Chodzi tutaj zarówno o Twój sposób bycia, jak i o myśli maluszka. Daj sobie czas na wytłumaczenie pociesze, że zostaje z pozostałymi dziećmi i Ciociami przez parę godzin, że będzie to czas na zabawę, a potem do końca dnia będziecie razem. 

Pamiętaj, że brzdąc natychmiastowo przejmie Twój nastrój. Jeżeli będziesz zestresowana, zdenerwowana i źle nastawiona do tego pomysłu – maluch w kilka chwil złapie to zachowanie. Z pewnością masz taką sposobność, więc zostaw go wstępnie tylko na kilka godzin i bez pośpiechu przeciągaj ten czas. Na skutek tego ty nie będziesz się denerwować, że od razu zostawiasz bobasa w obcym miejscu na 8 godzin dnia, i maluch będzie powoli przygotowywał się do coraz dłuższych pobytów w żłobku.

Na pewno wiesz, że odpowiednia placówka uchroni Cię przed rozmyślaniem. Placówka kraina-kubusia.pl w mieście Gorzów Wielkopolski z pewnością zapewni Twojemu dziecku idealną opiekę .

Na co zwrócić uwagę od pierwszych tygodni życia dziecka?

Już na początkowym etapie życia dziecka możesz zacząć naukę do żłobka. Pokaż maluchowi, że zdarza się, że Cię nie ma. Często zostawiaj go z babcią albo ciocią. Zabieraj w nowe lokalizacje i daj odkrywać przyrodę. Ucz samodzielności. Pozwalaj maluchowi bawić się samemu, ale też daj mu przebywać z innymi dziećmi jeśli masz taką możliwość, pozwoli mu to na szybsze odnalezienie się w grupie.

Lista must-have dla dziecka

Zapakuj dziecku jego ulubionego pluszaka i kocyk, smoczek, jeśli potrzebuje i plastikowy kubeczek do picia. Do tego obowiązkowo brzdąc musi mieć ze sobą zapasowe papcie z twardą podeszwą i ubranka na zmianę. Jeżeli Twoje dziecko nosi pieluszki to przynieś do żłobka body, w przeciwnym razie zabierz majteczki. Oprócz tego pidżamka, bluzki z długim i krótkim rękawkiem, spodenki, sweterek, bluzę i skarpetki. Oczywiście jeżeli Twoja pociecha korzysta z pieluszek – je też koniecznie spakuj. Często przydają się też chusteczki nawilżane.

Na zakończenie temat dosyć banalny, jednak niesamowicie istotny. Uśmiech! Uśmiechnięta i zadowolona mama to mniej zaniepokojone dziecko, a przecież żłobek nie ma kojarzyć się szkrabowi z niczym złym, tylko ma być przyjemnością i fajnie spędzonym czasem.