Implanty czy proteza – co jest lepsze?

Mówi się że piękny uśmiech to nasza wizytówka. Próchnica i obrażenia mechaniczne to najczęstsze przyczyny powstawania ubytków zębach. Dziury w uzębieniu są nie tylko mało estetyczne ale mogą doprowadzić także do nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych. Do tych zalicza się przemieszczanie zębów w okolicy, które prowadzi do wad zgryzu. Gdy robią się luki powinno się odwiedzić gabinet protetyczny jak najszybciej. Postaramy Ci się przybliżyć najbardziej powszechne metody. Jeśli poszukujesz protetyka w mieście Częstochowa, zobacz koniecznie www.fakhari.pl.

Protezy zębowe

Protetyka ma wiele fanów, jest związana z mniejszym kosztem niż implantologia,a także przebieg jest dużo krótszy. Protezy możemy podzielić na stałe i ruchome. Do stałych liczymy takie które wyciągamy na noc. Ich wadą jest to że powinniśmy je oczyścić z resztek pokarmu, są także bardziej obszerne niż protezy stałe czy implanty. Pacjent musi przyzwyczaić się do noszenia ich. Współczesne protezy są bardzo zbliżone do wyglądu fizjologicznych zębów a ich dopasowanie w pracowni protetycznej zapewnia komfort użytkowania. Protezy stałe to mosty oraz korony, które protetyk mocuje do zębów pacjenta. Korony są przymocowane do podbudowy stworzonej ze stałego zęba, a mosty do pobliskich zębów. Do zamocowania protezy stałej należy spiłować ząb. Może to budzić obawy, natomiast gdy jesteś po leczeniu kanałowym nie ma to większego znaczenia.

Implany zębowe

Implanty to niewątpliwie jedno z najbardziej wytrzymałych rozwiązań, ale również najbardziej złożonych. Podczas zabiegu dentystycznego tytanowa śruba zabespieczająca implant osadzana jest w szczęce, co naśladuje naturalny korzeń zęba. Po skończonej operacji trzeba odczekać kilka miesięcy, aby implant scalił się z tkanką, co znacznie wydłuża czas leczenia. Jako ostatni etap na śrubie umieszczona jest korona, którą robi pracownia protetyczna. Jest to proces mniej agresywny niż protezy stałe, ponieważ nie narusza się się okolicznych zębów. Protetyk odtwarza jedynie brakujący ząb. Wszystkie opisane sposoby są dostępne w naszym gabinecie protetycznym w Częstochowie, umów się na wizytę a znajdziemy wspólnie najbardziej korzystne dla Ciebie rozwiązanie.