Dlaczego wybór między DJ a zespołem jest taki ważny?

Akompaniament muzyczny podczas wesela to jedna z najważniejszych decyzji jakie muszą podjąć Młode Pary. Jeszcze kilka lat wstecz oczywistym był wybór zespołu muzycznego, ale aktualnie coraz częściej wybierany jest DJ. Odpowiednia muzyka podczas wesela gwarantuje rewelacyjne przyjęcie, prawdopodobnie nikt nie chciałby przyjęcia, podczas którego nikt nie bawi się bo jest kiepska muzyka. Jakie są różnice pomiędzy zespołem muzycznym a DJ i co jest atrakcyjniejsze cenowo?

Wpis we współpracy z DJ Laskowski – dj na wesele.

DJ na wesele – jakie są tego plusy?

Zazwyczaj DJ ma zdecydowanie większą kolekcję muzyki, którą może na weselu puścić. W obecnych czasach gdy posiada się wszędzie dostęp do internetu i puszcza się muzykę na komputerze to można zagrać dosłownie każdy możliwy gatunek muzyczny, wykonawcę oraz kawałek. DJ przeważnie jest tańszą opcją niż zespół muzyczny, w szczególności ze względu na to, że jest to jedna osoba. W zespole jest kilka osób, w dodatku każdy posiada instrument i wkładają w to duży wysiłek fizyczny więc także cena za nich jest większa. Kolejną zaletą DJa jest to, że nawet jeśli zrobi on sobie przerwę w pracy to muzyka może dalej grać. W przypadku zespołu muzycznego przerwa na jedzenie jest równoznaczna z przerwą w tańcach, a istnieją zespoły, które robią sobie takie przerwy co parę kawałków. Cena za DJa bez wątpienia jest inna w zależności od miasta, jego doświadczenia i prestiżu. Bez dwóch zdań w Warszawie spotkamy zupełnie inny koszt niż w mniejszych miejscowościach.

Wesele z zespołem muzycznym

Zespół muzyczny na weselu jest dla wielu osób oczywistym wyborem. Taką decyzję często podejmują pary, które na swoim weselu planują mieć większe grono wiekowych gości. Kiedyś niewiarygodne było zamawianie DJa i starsze ciocie i wujkowie mogłyby zwyczajnie nie umieć się bawić. Zespół muzyczny mimo tego, że ma z góry określony repertuar to często udaje się go rewelacyjnie włączyć w zabawy, jakie często pojawiają się na weselach. DJ choćby bardzo chciał to nie włączy tej samej piosenki w kilku przeróżnych rytmach. Sporo osób twierdzi także, że wesele jest tak szczególnym i jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem, że nie wyobraża go sobie bez zespołu na żywo. Ceny za orkiestrę przeważnie są sporo wyższe niż te, które są za DJ.

Jak wybrać odpowiednią muzykę na wesele?

W głównej mierze trzeba zadać sobie pytanie jakie są wasze upodobania. Wesele oczywiście jest dla gości, ale to w głównej mierze Wy czyli Para Młoda powinniście być z niego zadowoleni. Jeżeli wolicie alternatywne wydania utworów i duże urozmaicenie to DJ będzie doskonałą decyzją. Jeżeli Wasze przyjęcie weselne ma być dosyć eleganckie to rewelacyjnie sprawdzi się orkiestra. Całkowicie inny akompaniament muzyczny rozpatrzycie kiedy większa część towarzystwa będzie młoda, a inną kiedy impreza ma być bardzo rodzinna. Obojętne jest jednak czy wybierzecie zespół czy DJ na wesele – przede wszystkim zadbajcie o to żeby repertuar Wam odpowiadał. Na dodatku umówcie się z muzykami na to czy chcecie zabawy weselne, czy nie, jeśli tak to które. Zawsze nie zapomnijcie również o zawarciu umowy.