Czy warto jeździć na rolkach

Bez wątpienia jazda na rolkach, czy też jazda na wrotkach to jeden z najbardziej przyjemnych oraz najlepiej działających na zdrowie rodzajów aktywności fizycznej. Do ich zalet należy:

  • wzmacnianie mięśni nóg czy też w pośladkach
  • pomoc w spalaniu tłuszczu,
  • wzmocnienie kondycji, zwiększenie koordynacji ruchowej.

Niemniej jednak plusy rolkarstwa nie sprowadzają się tylko do plusy dla naszego zdrowia. Jazda na rolkach pomimo tego, że sprawia, że ciało jest mocniejsze, jest to doskonała forma relaksu i rozwiązanie na perfekcyjną formą relaksu i rozwiązaniem na ciekawe spędzanie czasu ze znajomymi.Ważne jest również to iż  jazda na rolkach daje okazję do poznania nowych osób,dodatkowo pozwalają one nie pamiętać o stresie.  Najlepsze w wrotkach jest to, że żeby zacząć jeździć, nie musisz być wysportowanym. A także rolki nadają się zarówno dla młodszych, jak i dla nieco starszych osób o różnej kondycji.

Zobacz jakie są korzyści z jazdy na rolkach

Jazda na wrotkach w skuteczny sposób redukują tkankę tłuszczową

Czy zdajesz sobię sprawę, że rolki są skutecznym sposobem na odchudzanie prawie jak bieganie? W czasie godziny jazdy jesteśmy w stanie {zredukować|spalić| do 700 kilokalorii. Stałe uprawianie tego sportu, odbywające się dwa razy w tygodniu, pozwalają na szybką utratę kilogramów. 

Rolki nie obciążają stawów

Przewagą jazdy na rolkach nad biegiem jest fakt iż przeciąża ona stawy w mniejszym stopniu. Przez to, że aktywność jest płynna, nie wymaga nagłych zrywów, kolana oraz kręgosłup nie są tak narażone na obciążenia tak jak w trakcie biegu.

Jazda na wrotkach polepsza kondycję

W związku z tym, że jazda na wrotkach należy do sportów aerobowych wzmacnia serce oraz korzystnie działa na działanie układu krążenia. Mocne serce lepiej pompuje krew, przez co tlen dostarczony jest szybciej do wszelkich tkanek w organizmie. Sprawia to, że mniej się męczymy i posiadamy więcej energii do życia.

Wrotki poprawiają mięśnie nóg 

Przez to, że podczas  jazdy na rolkach uruchomione są wszelkie spore grupy mięśniowe, nogi u u jeżdżących na rolkach ujędrniają się. 

Rolki pomagają w koordynacji ruchowej

W związku z koniecznością zachowania odpowiedniego balansu na chwiejnych rolkach powoduje, że odpowiednie mięśnie w naszym ciele są zobowiązane do współpracy ze sobą. Jazda na wrotkach wyrabiają koordynacji.

Jazda na rolkach dotlenia nasz organizm

Z pewnością podczas jazdy na wrotkach zażywamy ruchu na otwartym powietrzu. Nie można ukryć, że taki trening jest zdrowszy a także w lepszy sposób dotlenia nasz organizm niż ćwiczenia w zamkniętych obiektach.

Jazda na wrotkach to idealny środkiem przemieszczania się  

Ogromnym plusem rolek jest to, że będziemy w stanie nimi dotrzeć wszędzie, gdzie prowadzą asfaltowe drogi.

Rolki odpręża i redukuje stres

Wrotki po dniu pełnym obowiązków to świetny sposób aby zredukować stres oraz oderwanie się od codziennych spraw. Ponadto wrotki pozwoli nam fajnie zapełnić czas z plusami dla zdrowia  i wyglądu naszej sylwetki.

W jakim miejscu w Szczecinie można jeździć na wrotkach? 

Z pewnością najlepsza pora roku do jazdy na rolkach to z pewnością miesiące ciepłe takie jak przykładowo lipiec. Szczecin proponuje wiele miejsc w których jest możliwość jazdy na wrotkach. Gdzie na rolki w Szczecinie?

Arkonia

Na uwagę zasługuje Szczecińska arkonka. Tuż obok niej znajdują się liczne drzewa oraz zbiornik wodny. Z pewnością dzięki temu jazda na wrotkach jest tam zdecydowanie bardziej przyjemna. Pełny dystans trasy wynosi 1,7 kilometra.

Szczecińskie bulwary

Następnym miejscem jest znajdujące się w Szczecinie Bulwary. Pełny dystans trasy mierzy 850 m.

Trasa zamkowa

Lubisz panoramę Szczecina?Jeśli odpowiedziałeś twierdząco to zdecydowanie polecamy i trasę zamkową. To wyasfaltowana ścieżka, która pokazuje widok zarówno na Odrę i Szczecin.