Czy masażysta jest wartościowym zawodem? – opinie masażystów

Sektor medyczny stale się rozwija – popyt na personel medyczny jest wysokie. Jednym z bardziej poszukiwanych zawodów medycznych jest masażysta. Dlatego dużo młodych ludzi wybierających zawód, powinno wziąć pod uwagę zapotrzebowanie rynku pracy. Osoba wykonująca masaż leczniczy musi mieć zwód medyczny, ponieważ jest to świadczenie zdrowotne.

Aby uzyskać tytuł technika masażysty trzeba skończyć dwuletnią szkołę medyczną. Takie szkoły można znaleźć w większych miastach jak np. Toruń. Podczas nauki można zdobyć umiejętności z zakresu różnych technik masażu takich jak: leczniczy, klasyczny, sportowy, profilaktyczny a także kosmetyczny. W jakich miejscach może szukać zatrudnienia absolwent takiej szkoły? Czy zawód masażysty jest satysfakcjonujący? Na jakie zarobki może liczyć absolwent? 

Masaż w Toruniu przyniesie Ci ulgę w bólu kręgosłupa.

Technik masażysta – czy warto wybrać ten kierunek kształcenia?

Badania rynku pokazują, że od jakiegoś czasu brakuje wykształconych masażystów. Dzięki dużemu popytowi nie powinno być problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Liczba  osób ze schorzeniami układu ruchu, a w szczególności z chorobami kręgosłupa stale wzrasta. Obecnie można uznać, że jest to epidemia, która dotyka wiele osób. Dobrze zrobiony masaż, przez wykształconego masażystę może przynieść wytchnienie w bólu, a także zupełnie go wyeliminować. Takie wsparcie pacjentom w ich cierpieniach może przynieść wiele satysfakcji z przeprowadzonego masażu. W przypadku różnego typu obrażeń, masaż jest także polecaną formą terapii, wspomagającą dojście do zdrowia. 

Technik masażysta – czym dokładnie się zajmuje?

Obpowiednio wykwalifikowany masażysta powinien znać wszelkie rodzaje masaży zarówno lecznicze, jak i relaksacyjne. Potrafi dobrać on odpowiedni masaż zależnie od schorzenia, oraz innych uwarunkowań pacjenta takich jak ogólny stan zdrowia a także wiek. Zadaniem masażysty jest zwalczanie różnych problemów bólowych oraz pomoc w rekonwalescencji po przebytych urazach. Ważną umiejętnością jest rozpoznawanie wad postawy i metody zwalczania ich. 

Poźniejsza ścieżka rozwoju masażysty – jak wygląda?

Ze względu na wiele różnych technik masażu, wykonawca może specjalizować się w wybranych. Oczywiście każdy z tych masaży w inny sposób oddziałuje na organizm, z tego powodu opłaca się zdobywać wiedzę na wybrany temat. Inaczej robi masaże lecznicze, a inaczej te, których najważniejszym celem jest zminimalizowanie stresu czy redukcja cellulitu. Masażysta wyspecjalizowany w masażach leczniczych może otrzymać posadę w przychodniach, uzdrowiskach oraz w sanatoriach.

Z pewnością nie ma przeszkód aby otworzyć swój własny gabinet. Jeśli zdecyduje się na ścieżkę kariery masażu odprężającego, wtedy zatrudnienie może znaleźć w gabinetach kosmetycznych, centrach spa, klubach sportowych, siłowniach. Wybranie tej specjalizacji także umożliwia założenie swojej własnej działalności. Jeśli chodzi o zarobki w tym zawodzie to na pewno na najwyższe może liczyć masażysta, który zechce otworzyć swój własny gabinet masażu. Jednakże musi mieć świadomość, że trzeba kupić w np. łóżko do masażu, oraz zyskać choć odrobinę doświadczenia. 

Czy masażyści cenią swoją pracę? 

Dla większości masażystów ten zawód jest także ich pasją. Na pewno jest to trudna fizycznie praca, w którą trzeba włożyć sporo wysiłku. Jednak jeżeli ktoś lubi to co robi i nieustannie się dokształca – wówczas staje się bedyskusyjnym specjalistą. Masażyści również w pewnym stopniu są pewnego rodzaju terapeutami – często podczas takiej sesji pacjenci zwierzają się. Z pewnością jest to praca dająca wiele zadowolenia, mimo wszystko masażyści często uskarżają się na niemoralne propozycje składane przez klientów. Głównym problemem są „pacjenci”, którzy żądają masażu erotycznego. Oczywiście zawsze spotykają się z odmową, ale z pewnością nie jest to miłe doświadczenie dla masażysty.

Zawód masażysty jest jest zawodem przyszłościowym. Absolwent szkoły medycznej kształcący się na kierunku technika masażysty na pewno nie będzie miał najmniejszego kłopotu ze znalezieniem zatrudnienia. Nie można zapominać, że jest to wymagający fizycznie i psychicznie zawód, w którym należy ciągle się kształcić. Z tego powodu warto, żeby osoba, która zdecyduje się na ten kierunek lubiła to co robi, wówczas potencjalne niedogodności nie będą zbyt wielkim kłopotem.